Dobry podkład do twarzy to przyjaciel każdej kobiety. Zobacz, jak wybrać idealny dla siebie produkt!

LorealNa twarzy każdej z nas znajdują się pewne niedoskonałości, które każdego dnia decydujemy się ukryć pod makijażem. Większość z nas stosuje w tym celu wybrany podkład do twarzy o właściwościach kryjących, który radzi sobie z tym lepiej niż modne od pewnego czasu kremy BB. Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć niezliczoną ilość podkładów kryjących, trzeba jednak przyznać, że nie wszystkie z odznaczają się taką samą skutecznością. Co więcej, nie zawsze potrafimy odpowiednio dopasować jego formułę oraz odcień do kolorytu naszej cery. Podpowiadamy zatem, jak znaleźć naprawdę dobry podkład kryjący do twarzy, by spełnił on wszystkie nasze potrzeby!Dobry podkład kryjący do twarzy – idealne krycie niedoskonałości

Najważniejszą funkcją podkładu kryjącego jest oczywiście jego umiejętność tuszowania wybranych mankamentów urody. Dobrze kryjący podkład do twarzy musi poradzić sobie nie tylko z ukrywaniem delikatnych przebarwień na skórze, ale też poważniejszych niedoskonałości np. zmian trądzikowych. Bardzo ważne jest przy tym wszystkim, by stapiał się on idealnie z naszą skórą i nie był na niej widoczny gołym okiem. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę również to, że przy mniejszych niedoskonałościach wystarczy jedna warstwa wybranego przez nas podkładu, podczas gdy przy większych zmianach trzeba będzie nałożyć go dwa razy. Oznacza to tym samym, że nie powinnyśmy skreślać każdego podkładu, który nie zapewnił nam idealnego krycia po aplikacji jednej jego warstwy.

Podkłady kryjące – polecane dla Twojej skóry

Bardzo ważnym kryterium doboru podkładu kryjącego do twarzy jest, aby był on odpowiednio dostosowany do potrzeb naszego typu cery. Dla cery suchej i wrażliwej należy wybierać podkłady, które posiadają dodatkowe właściwości nawilżające i łagodzące podrażnienia, podczas gdy przy cerze mieszanej i tłustej sprawdzą się podkłady, których zadaniem będzie również ograniczanie nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe np. dobry podkład L’Oreal Paris Infallible Matte. To bardzo ważne, by podkład idealne współgrał z typem naszej cery, bowiem w innym przypadku możemy narazić ją na nadmierne przetłuszczanie, przesuszanie bądź wzmaganie jej skłonności do pojawiania się kolejnych niedoskonałości.

Podkład idealnie kryjący – wybierz dobry odcień!

Nie możemy zapominać o tym, że wybrany przez nas podkład do twarzy powinien być również idealnie dopasowany do naturalnego kolorytu naszej cery. Dobre podkłady kryjące do twarzy muszą posiadać jak najbardziej zbliżony kolor do naszej skóry – nie mogą być tym samym ani jaśniejsze, ani tym bardziej ciemniejsze. Jeżeli wybierzemy zbyt ciemny lub zbyt jasny odcień podkładu, będzie się on wyraźnie odznaczał się od koloru naszej skóry na szyi, co spowoduje, że końcowy efekt makijażu będzie wyglądał bardzo sztucznie.

Dobrze kryjący podkład do twarzy – poproś o próbkę!

W jaki sposób znaleźć najlepiej kryjący podkład do twarzy, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kryteria doboru? Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku udanie się do pobliskiej drogerii i bezpośrednie testowanie ich na skórze bądź też poproszenie ekspedientki o kilka próbek wybranych produktów. Warto też polegać w tej sytuacji na opiniach innych osób oraz internetowych rankingach podkładów do twarzy. Wiele blogerek na swoich stronach internetowych lub kanałach video wykonuje testy wybranych produktów do makijażu, co może pomóc nam w wyborze konkretnego podkładu do twarzy.


Jestem administratorem :)

Advertisement

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.