Medycyna Estetyczna

Gabinet, medycyna estetycznaMedycyna estetyczna zaliczana jest do skutecznych aczkolwiek mało inwazyjnych w ciało człowieka. Pozwala ona na spowolnienie procesów starzenia oraz poprawienie wyglądu i niedoskonałości skóry. W dzisiejszych czasach na zabiegi medycyny estetycznej decyduje się wiele kobiet jak również coraz większa liczba mężczyzn.Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna idąc zgodnie z definicją jest częścią medycyny, zajmującą się działaniami zapobiegawczymi mającymi na celu zatrzymanie procesów starzenia się skóry. W dalszej kolejności medycyna estetyczna zajmuje się procesami rekonstrukcyjnymi mającymi na celu odtworzenie/przywrócenie do stanu wcześniejszego powierzchni ciała.

Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu poprawienie jakości życia pacjentów poprzez usuwanie niedoskonałości skóry. W pierwszej kolejności zabiegi mają na celu powstrzymanie i zahamowanie procesów starzenia się skóry, powstawania zmarszczek i przebarwień na ciele. W dalszej kolejności zabiegi medycyny estetycznej mają na celu eliminowanie defektów skóry takich jak na przykład blizny, cellulit, rozstępy, otyłość.

Zabiegi te najczęściej wykonywane są w profesjonalnych gabinetach i nie wymagają hospitalizacji. W głównej mierze są to zabiegi małoinwazyjne, pozachirurgiczne.

Najpopularniejsze zabiegi

Medycyna estetyczna obejmuje szereg zabiegów mających na celu: modelowanie ciała, poprawę wyglądu, koloru i napięcia skóry twarzy oraz całego ciała, usuwanie niedoskonałości i przebarwień, redukowanie oznak starzenia się skóry, korygowanie niedoskonałości skóry powstałych w wyniku chorób, wypadków czy naturalnych procesów starzenia się. Pełna oferta dostępna na stronie: www.nklinik.pl.

Zabiegi medycyny estetycznej klasyfikowane są pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetologią. Do najpopularniejszych zabiegów zaliczyć można:

  • zabiegi kwasem hialuronowym – pomagają wygładzić zmarszczki bruzdy na skórze, wypełniają usta, modelują policzki
  • peeling medyczny – zabieg polega na usuwaniu rogowej – martwej części naskórka, skóra staje się gładka, nabiera jednolitego, zdrowego koloru
  • laseroterapia – zabiegi laserem skierowane są bezpośrednio na skórę, mają na celu niwelowanie niedoskonałości takich jak blizny, zmarszczki, rozstępy, przebarwienia

Podsumowanie

Medycyna estetyczna skierowana jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Głównym celem medycyny estetycznej jest poprawa samopoczucia i pewności siebie poprzez niwelowanie efektów starzenia się skóry oraz jej niedoskonałości. Małoinwazyjne zabiegi nie są wykonywane w szpitalach a w specjalistycznych gabinetach. Trzeba mieć jednak pewność, aby korzystać z usług specjalistów posiadających profesjonalny sprzęt i odpowiednie umiejętności. Ponieważ podczas zabiegów mogą pojawić się działania niepożądane.


Jestem administratorem :)

Advertisement

Comments are closed.