Przyjęcie dla dziecka

Przyjęcie urodzinoweBardzo często zdarza się, że rodzice mają kłopoty ze zorganizowaniem imienin czy urodzin swej pociechy, nie maja pomysłu na kinderbal i decydują się na wizytę w restauracji. Trzeba jednak pamiętać, że dziecięce uroczystości, wspólnie przygotowane, sprawiają dzieciom wiele radości i niezapomnianych chwil. Jak w prosty sposób przygotować samemu kinder party? Oto plan przyjęcia w kilku prostych krokach.Dobry plan to połowa sukcesu.

Podczas każdej imprezy ( a dla najmłodszych szczególnie) najważniejsze jest, żeby dzieci nie zaczęły się nudzić. To najgorsze co może się zdarzyć. Dlatego też, trzeba dzieciom zaproponować zabawy i ciekawe konkursy. Planując przyjęcie trzeba wcześniej uwzględnić listę gości, czas trwania imprezy, zaplanować menu przekąskowe, kupić balony (najlepiej balony z nadrukiem, choć furorę robią też obecne prawie na każdym przyjęciu latające balony z helem), drobne prezenty na nagrody, udekorować odpowiednio pomieszczenie i przede wszystkim zaplanować animacje i konkursy. Przygotujmy tez odpowiednio wcześniej zaproszenia. Do dzieła!

Plan w pigułce.

1. Ustal odpowiednią datę, niekoniecznie dokładny dzień urodzin, lecz dzień wolny tej dacie najbliższy.
2. Ustal z dzieckiem motyw imprezy – może być związany z zainteresowaniami dziecka, z ulubioną bajką, bohaterem czy książką lub z porą roku w czasie której ma miejsce nasza impreza. Oczywiście temat musi być odpowiedni wieku gości.
3. Kosztorys – zaplanuj co będzie Ci potrzebne i zastanów się jaki budżet przygotować. Pamiętaj, że pieniądze nie są najważniejsze, dzieci będą i tak bardziej zadowolone z domowej ale dobrze zaplanowanej imprezy niż w jakiejś fastfoodowej sieciówce.
4. Miejsce akcji – idealnie byłoby zorganizować party na świeżym powietrzu (m. in. ze względu na mniejsze ryzyku zabrudzenia ścian czy mebli oraz niezapomniane wrażenia z szybujących ku niebu balonów z helem). Jeśli jest to niemożliwe to z pokoju zabierz wszelkie szkła, donice i delikatne przedmioty. Jeśli będzie to impreza taneczna, to wynieś zbędne meble, a zamiast krzeseł umieść w pokoju poduszki. Stół z przekąskami i tortem ustaw wtedy przy ścianie.
5. Pamiętaj o wręczeniu zaproszeń z kilkutygodniowym nawet wyprzedzeniem. Rodzice małych gości muszą mieć czas na zaplanowanie wizyty w naszym domu.
6. Stosuj się według planu przyjęcia zawierającego powitanie, krojenie tortu, animacje, gry, zabawy i zakończenia. Można wtedy wręczyć gościom jakiś skromny upominek w postaci słodyczy z podziękowaniem za przybycie lub kolorowych balonów z nadrukiem motywu przewodniego i datą. Pamiętaj aby nie organizować konkursów i zabaw pod koniec przyjęcia, aby uniknąć przykrości dla dzieci, po które rodzice przyszli wcześniej.


Jestem administratorem :)

Advertisement

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.