Jak wyczyścić gąbkę do makijażu?

Jak wyczyścić gąbkę do makijażu?Gąbeczki to popularne akcesoria makijażowe. O ich fenomenie słyszała każda fanka make-up, co więcej wiele z nas posiada je w swojej kosmetyczce. Pomagają one w nakładaniu kolorowych kosmetyków takich jak podkład, fluid, bronzer, róż. Aby jednak aplikowanie tych preparatów było właściwe, gąbeczka powinna być odpowiednio wyprofilowana, a także czysta. Jak powinno się czyścić popularne gąbki do makijażu?Dlaczego należy myć gąbki do makijażu?

Czyszczenie gąbek do makijażu jest obowiązkiem. Używanie tych zanieczyszczonych może doprowadzić do niemałych problemów ze skórą. Wynika to z tego, że nie myte gąbeczki szybko staną się siedliskiem bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. Te mogą wywołać uczulenia, reakcje alergiczne, a także choroby skóry. Malowanie się brudną gąbką spowodować może także zaskórniki, pryszcze czy zmiany trądzikowe. Warto też zaznaczyć, że po ok. pół roku dobrze jest odwiedzić perfumeria.pl/collections/gabki-do-makijazu i nabyć nową gąbkę do makijażu. Używanie jej dłużej niż 6 miesięcy sprawia, że nie tylko aplikacja kosmetyków będzie utrudniona, ale i akcesorium zaszkodzi skórze.

Czym myć gąbkę do makijażu?

Producenci gąbek do makijażu zalecają, aby myć je specjalnym płynem. Ten można zakupić solo lub w zestawie z gąbeczką. Niestety trzeba zaznaczyć, że cena specyfiku myjącego nie jest niska. Wiele osób zastanawia się więc, czy faktycznie gąbeczkę można myć tylko płynem od producenta. Otóż nie! Równie skuteczne, a jednocześnie bardziej ekonomiczne będą domowe sposoby. Aby bezpiecznie używać tego akcesorium makijażowego, należy je myć średnio raz na tydzień, a najlepiej po każdym użyciu.

Jak wyczyścić gąbkę do makijażu w mikrofalówce?

Jednym z szybszych sposobów na wyczyszczenie gąbki do makijażu jest wsadzenie jej do mikrofalówki. Zanim jednak włączy się urządzenie, należy wsadzić gąbeczkę do niedużego naczynia z odrobiną wody – wystarczy pół szklanki. Miseczkę umieszcza się we włączonej mikrofali na ok. 30 sekund. Po tym czasie należy ją wyjąć i poczekać aż wystygnie. Kolejny krok to wyczyszczenie gąbeczki za pomocą delikatnego szamponu do włosów.

Jak wyczyścić gąbkę do makijażu płynem do mycia naczyń?

Gąbkę do makijażu można również umyć za pomocą płynu do mycia naczyń. Najlepiej wykorzystać do tego preparat przeznaczony dla delikatnej skóry rąk. Aby oczyścić gąbeczkę z resztek kosmetyków i innych zanieczyszczeń, wystarczy wylać na nią kilka kropel płynu i zapienić wodę. Należy pamiętać, że ruchy myjące powinny być delikatne. Niewskazane jest szorowanie, które niszczy włókna. Ważne jest też zadbanie o odpowiednią temperaturę. Beauty blender powinno się myć pod zimnym lub letnim strumieniem – unikać należy gorącej wody.


Jestem administratorem :)

Advertisement

Comments are closed.