Zadania dla przedszkolaków

zadania dla przedszkolakówPodstawową zasadą pracy dydaktyczne z dziećmi w wieku przedszkolnym jest nauka przez zabawę. Natomiast do ciekawszych form zabawowych należą różnego rodzaju łamigłówki i zagadki. W Internecie można znaleźć bardzo wiele przykładów tego typu publikacji. My zainteresowaliśmy się ofertą, jaką możecie znaleźć na stronie „Rozwój Dziecka”.Dlaczego warto korzystać z łamigłówek na stronie „Rozwój Dziecka”?

Jednym z argumentów przemawiających za korzystaniem z internetowych propozycji zeszytów ćwiczeń jest możliwość pobierania wybranych łamigłówek bez konieczności kupowania całych zeszytów, z których nieraz potrzebne nam jest tylko kilka propozycji. Dzięki temu można dowolnie wybierać zadania z różnych zeszytów i na różne tematy. W momencie pisania tego tekstu widzimy na stronie 2327 zeszytów ćwiczeń, a w każdym z nich po kilkanaście zadań do rozwiązania.

Jaka jest dokładnie oferta strony „Rozwój dziecka” dla przedszkolaków?

Aby dokładnie to sprawdzić proponujemy zajrzenie na stronę https://childdevelop.pl/worksheets/tag-detsad-sortpop/. Zadania są bardzo różnorodne z wielu dziedzin i wielu tematów. Na przykład można wybrać coś dla ćwiczenia pamięci, rysowania „po śladzie” (a więc trening ręki przed nauką pisania). Są też zadania na czytanie sylabami, podstawy liczenia albo wiedzę na temat pór roku, miesięcy, segregowania odpadów, orientacji przestrzennej i wielu innych zagadnień.

Kiedy najlepiej robić ćwiczenia z dzieckiem w wieku przedszkolnym?

Jeśli nie jesteśmy nauczycielami ale rodzicami i mamy do dyspozycji cały dzień (na przykład podczas wakacji) to oczywiście pora może być dowolna. Warto jednakże zadbać, aby ćwiczenia takie nie odbywały się kosztem zabawy na świeżym powietrzu ani też nie w czasie gdy dziecko jest już zbyt zmęczone. Najlepsza jest pora wczesnego wieczoru. Kiedy jeszcze nie chce się spać. Zamiast telewizji warto sięgnąć do łamigłówek i zagadek. Pozwolą one w sposób ciekawy przejść od aktywności do uspokojenia, wypełnią czas w sposób pożyteczny dla rozwoju naszego dziecka.


Jestem administratorem :)

Advertisement

Comments are closed.