Zalety makijażu permanentnego oczu

Zalety makijażu permanentnego oczuMakijaż permanentny w ostatnim czasie stał się ratunkiem nie tylko dla kobiet, które spędzają zbyt wiele czasu na malowaniu się każdego dnia. Stanowi teraz również coraz bardziej popularne rozwiązanie dla osób odczuwających dyskomfort z powodu niedoskonałości cery, asymetrii twarzy, efektów chemioterapii czy alergii na standardowe kosmetyki. Dowiedz się, jakie zalety płyną z wykonania makijażu permanentnego oczu!Jakie efekty można osiągnąć dzięki permanentnemu makijażowi oczu?

Permanentny makijaż oczu wykonać można w profesjonalnym studio kosmetycznym – np. Lumaki. Skupia się on najczęściej na zagęszczeniu linii rzęs, co pozwala uzyskać bardziej wyrazistą oprawę oczu i sprawia, że cała twarz wygląda znacznie młodziej. Pozwala to także na delikatne ukrycie braku rzęs w przypadku osób, które są ich pozbawione z powodu różnego typu chorób czy terapii. Możliwe jest także narysowanie kreski na powiece, jednak na zabieg tego typu decydują się już właściwie niemal wyłącznie panie. W zależności od preferencji klientki kreska na powiece może być cieńsza, bardziej naturalna, lub grubsza, wyglądająca jak standardowy makijaż wykonany eye-linerem. Delikatne, cienkie linie jeszcze bardziej niż zagęszczona linia rzęs pozwalają podkreślić oprawę oczu, a nieco grubsze i bardziej wyraziste kreski przypominające eye-liner to sposób na zaoszczędzenie czasu w przypadku, gdy co dzień rano nakładamy makijaż tego typu, aby podkreślić naszą urodę i ująć sobie kilka lat.

Pamiętajmy, że przed zabiegiem skóra powiek powinna być gładka, wypoczęta i nawilżona. Przed wizytą w studiu kosmetycznym warto się więc wyspać, a na kilka dni wcześniej dobrze zrobi nam też korzystanie z kosmetyków nawilżających przeznaczonych typowo do skóry powiek. Zabiegu makijażu permanentnego oczu nie wykonuje się w przypadku, gdy klientka posiada sztuczne rzęsy – należy zdjąć je odpowiednio wcześniej. Po zabiegu skóra może być opuchnięta, a barwa kresek na powiekach jest bardziej intensywna – w ciągu kilku dni jej nasycenie się zmniejszy, a kolor makijażu zmieni się na docelowy. Dlatego też aby uniknąć dyskomfortu podczas powrotu do domu warto wziąć ze sobą okulary przeciwsłoneczne, a tuż po zabiegu dać oczom wypocząć. Skóry po zabiegu nie wolno myć mydłem ani używać do jej pielęgnacji środków innych niż zalecone przez linergistkę, aby nie doprowadzić do niepożądanych odbarwień.

Dodatkową zaletą makijażu permanentnego oczu jest możliwość dopasowania odpowiedniego odcienia pigmentu do naszej urody i koloru brwi, rzęs oraz tęczówek. Dzięki permanentnym barwnikom nie musimy wybierać pomiędzy typowo dostępnymi na rynku eye-linerami czy kredkami w kolorze czarnym, szarym czy brązowym, lecz możemy wraz z linergistą dopasować idealny odcień każdej z tych barw tak, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt. Z pewnością możliwość tę docenią panie o bardzo jasnej oprawie oczu i delikatnej cerze, które nierzadko mają kłopot ze znalezieniem kosmetyków do makijażu oczu i twarzy ze względu na zbyt nasycone i przytłaczające ich urodę kolory. Panie o ciemniejszej cerze i bardziej wyrazistych rysach będą natomiast mogły uzyskać stały efekt idealnej linii wyrysowanej niby to eye-linerem bez obaw o rozmazanie makijażu podczas wysiłku czy nawet w deszczu.

Przed zdecydowaniem się na zabieg makijażu permanentnego musimy zdawać sobie sprawę z kilku bardzo istotnych kwestii. Warto przede wszystkim pamiętać, że – pomimo swej nazwy – nie jest to zabieg trwały. Jego efekty, w zależności od metody i rodzaju pigmentu, a nawet od typu naszej cery, utrzymują się od roku maksymalnie do trzech lat.


Jestem administratorem :)

Advertisement

Comments are closed.