Jak założyć sklep internetowy?

sky-shop.plZ pytaniem „Jak założyć sklep internetowy?” boryka się wielu przedsiębiorców, którzy chcą wejść na rynek e handlu. Konsumenci coraz chętniej robią zakupy w sklepach internetowych a te coraz częściej nie są już małymi sklepikami prowadzonymi w domu lub przy okazji sklepu stacjonarnego lecz są wyspecjalizowanymi częściami przedsiębiorstwa lub samodzielnymi firmami. Dlatego też wchodząc na rynek e-commerce nie wystarczy otworzyć sklep i czekać na klientów.Na początek pomysł.

Pomysł na sklep internetowy jest kluczową kwestią, która wpływa na to, czy odniesiemy sukces. Ważne jest aby trafić w niszę, którą będzie można zagospodarować lub innowacje, które wyróżnią sklep na tle konkurencji. Dobrze jest zrobić biznes plan wraz z kalkulacją kosztów.

Dodatkowo przed założeniem sklepu trzeba zastanowić się nad:
– finansowaniem całej inwestycji,
– asortymentem,
– dostawcami,
– nazwą i domeną pod którą sklep będzie widoczny,
– platformą sprzedażową, która będzie obsługiwała sklep,
– reklamą, marketingiem i pozyskiwaniem klienta.

W artykule chciałbym skupić się na wyborze właściwego oprogramowania sklepu internetowego. Obecnie mamy mnóstwo firm oferujących skrypty sklepów internetowych. Jedne są płatne, inne bezpłatne, na jeszcze inne wykupuje się licencję lub płaci miesięczną opłatę abonamentową.

Bezpłatne rozwiązania takie jak WooCommerce, osCommerce czy PrestaShop wydają się być na początek idealnym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców. Jednak szybko okazuje się, że trzeba dokupić wiele płatnych dodatków aby sklep posiadał funkcje, których potrzebujemy.
Można również kupić gotowe rozwiązania pudełkowe, które posiadają mnóstwo funkcji i modułów potrzebnych do prowadzenia sklepu. Ich wadą jest to, że przedsiębiorca musi na początku wydać sporą gotówkę na sklep, który nie wiadomo jak będzie zarabiał.
Trzecią opcją jest zakup sklepu w formie abonamentu. Polega on na tym, że płaci się stałą miesięczną opłatę abonamentową. W zamian najczęściej dostawca oprogramowania oferuje hosting, wsparcie techniczne oraz stałe aktualizacje oprogramowania.

Jedną z firm oferujących oprogramowanie sklepu internetowego w modelu abonamentowym jest Sky-Shop.pl. Platforma Sky-Shop.pl oferuje trzy pakiety cenowe w zależności od wymagań klienta. Najtańszy pakiet zaczyna się od 99 zł miesięcznie. W ramach miesięcznej opłaty przedsiębiorca otrzymuje kompletny sklep internetowy, skonfigurowany i gotowy do sprzedaży. Platforma oferuje takie udogodnienia jak:
– responsywny szablon sklepu,
– hosting sklepu,
– certyfikat SSL,
– integrację z hurtowniami,
– integrację z wieloma systemami płatności online,
– integracje z kurierami i Pocztą Polską,
– integrację z Allegro,
– wsparcie techniczne,
– stałe aktualizacje oprogramowania.


Jestem administratorem :)

Advertisement

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.