Jaki smartfon warto wybrać do robienia zdjęć?

Jaki smartfon warto wybrać do robienia zdjęć? Dawniej telefony komórkowe służyły nam głównie do komunikowania się z bliskimi. Obecnie są tak wielofunkcyjne, że dzwonienie czy pisanie na nich SMS-ów schodzi czasem na dalszy plan. Te nowoczesne urządzenia nadają się również doskonale do robienia zdjęć czy nagrywania filmów. Zobacz, jak wybrać model, który sprawdzi się najlepiej w takiej roli.Najlepsze smartfony do robienia zdjęć — co je wyróżnia?

Świetnej jakości smartfon z nowoczesnym aparatem bez problemu zastąpi tradycyjny aparat podczas wakacyjnego wyjazdu czy służbowej delegacji. Nie musisz go dźwigać, nie zajmuje niepotrzebnie miejsca, a fotografie mogą nawet przewyższyć jakość tych wykonanych tradycyjnym urządzeniem. Pod warunkiem, że zdecydujesz się na telefon o odpowiednich parametrach.

Wśród najlepszych propozycji tego typu znajduje się nowoczesny samsung galaxy s9 (więcej o tym smartfonie dowiesz się tutaj: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-galaxy-s9-sm-g960-niebieski.bhtml). Chociaż nie jest tani, imponujące parametry oraz duża liczba przydatnych funkcjonalności sprawiają, że jest wart swojej ceny.

Jakie cechy decydują o jakości wykonywanych zdjęć? Warto wybrać model posiadający podwójną przesłonę, umożliwiającą optymalną regulację natężenia światła, a także technologie pozwalające na wykonywanie dobrych jakościowo zdjęć nocą. Ważnym elementem jest optyczna stabilizacja obrazu — pomaga on na zachowanie ostrości obrazu nawet wtedy, gdy dojdzie do poruszenia obrazu podczas robienia zdjęcia. Do najważniejszych cech smartfonu do robienia zdjęć zaliczyć trzeba również jasność obiektywu. Jeśli parametr ten jest odpowiednio wysoki, możesz liczyć na mniej szumu i zdecydowanie lepsze odwzorowanie detali.

Odpowiednie parametry umożliwią komfortowe użytkowanie

Podczas podróży masz telefon cały czas przy sobie, robisz dużo zdjęć, nagrywasz filmy… Wszystko to powoduje, że bateria szybko się rozładowuje, a pamięci ciągle ubywa. Dlatego smartfon do robienia zdjęć powinien mieć naprawdę pojemną, wytrzymałą baterię, a także technologię szybkiego ładowania, dzięki której szybko naładujesz urządzenie.

Aby zapewnić sobie płynne i komfortowe użytkowanie, wybierz smartfon z ośmiordzeniowym procesorem i pamięcią mającą minimum 3 GB RAM. Pamiętaj, że zdjęcia i filmy zajmują naprawdę dużo miejsca — rozsądnie więc zdecydować się na telefon z możliwością rozszerzenia pamięci dzięki użyciu karty micro SD.

Jeżeli fotografujesz przede wszystkim w podróży lub w dość ekstremalnych warunkach, dobrym rozwiązaniem będzie model wodoodporny, wstrząsoodporny i posiadający wytrzymałą obudowę oraz szereg zabezpieczeń, chroniących m.in. przed powstawaniem zarysowań.

Zwróć uwagę na opcje związane z nagrywaniem filmów

Nawet jeśli robienie zdjęć jest dla Ciebie o wiele ważniejsze niż nagrywanie, na pewno czasem zdarzy Ci się uwiecznić na filmie jakiś ciekawy moment. Telefony z zaawansowanym aparatem nie należą do najtańszych, dlatego kupując taki model, zwracaj uwagę na jak najwięcej elementów dodatkowych — także na technologie związane z nagrywaniem wideo.

Warto zwrócić uwagę na modele umożliwiające nagrywanie filmów 4K UHD — w najlepszych telefonach możesz nagrywać filmy nawet 60 klatek na sekundę! Pamiętaj jednak, że tego rodzaju materiały zajmują naprawdę dużo miejsca, dlatego konieczne będzie zapisywanie ich na szybkiej karcie pamięci bądź wybranie modelu z minimum 64 GB pamięci masowej.


Jestem administratorem :)

Advertisement

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.