Poradnik wyboru ubezpieczenia OC

Poradnik wyboru ubezpieczenia OC Kupujesz samochód i zastanawiasz się nad wyborem ubezpieczenia OC? Twoje składki są zbyt drogie, mimo iż jesteś klientem tego samego towarzystwa ubezpieczeniowego od lat? A może po prostu ciekawi Cię, czy możesz znaleźć lepszą ofertę? Zobacz poradnik wyboru ubezpieczenia OC, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Wybierz polisę mądrze i płać mniej. Przekonaj się, jak to zrobić.



Gdzie szukać taniego OC?

Pytanie, gdzie szukać taniego OC, jest wpisywane w wyszukiwarkę Google każdego miesiąca, i to w liczbach sięgających tysięcy. Fakt ów pokazuje, że wiele polaków nie jest zadowolonych ze swojego OC i chcieliby je zmienić.

Internet to rzeczywiście bardzo dobre miejsce do poszukiwań. Tu można trafić na praktyczne rankingi opracowywane z myślą o konkretnej grupie posiadaczy samochodów, np. młodych kierowcach lub właścicielach starych pojazdów. Tu także skorzystasz z porównywarki ubezpieczeń OC, dzięki której otrzymasz bezpłatnie listę ofert z cenami ustawionymi od najmniejszej do największej. Wyszukaj swoje tanie OC: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-oc/.

Czy niska cena ubezpieczenia OC to wystarczający powód do zakupu?

Zanim klikniesz „zakup” przy interesującej Cię polisie, zastanów się, co sprawia, że jest znacząco tańsza od innych. Jeśli chodzi o to, że ubezpieczyciel jest skłonny przyznać Ci większe zniżki, to świetnie. Może się jednak okazać, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie gwarantuje wartościowych udogodnień, które zyskałbyś u konkurencji, płacąc za składkę niewiele więcej.

O jakich udogodnieniach mowa? Przede wszystkim o darmowej ochronie zniżek. Stłuczka może przytrafić się każdemu. Mając to udogodnienie, za ubezpieczenie w kolejnym roku nie zapłacisz więcej. Z kolei dla podróżników ważna będzie bezpłatna Zielona Karta, w niektórych towarzystwach w ogóle niedostępna. Stanowi odpowiednik OC w wybranych krajach poza Unią Europejską.

Samo OC czy ubezpieczenie w pakiecie?

Podczas wyboru OC warto zastanowić się nad rozszerzeniem ochrony – teraz lub w przyszłości. Jeśli skorzystasz z ubezpieczenia OC w towarzystwie X, może i zapłacisz mniej. Za to jeśli kiedykolwiek będziesz chciał rozszerzyć je o autocasco czy NNW, zapłacisz znacząco więcej niż gdybyś wykupił polisy w towarzystwie Y. Oczywiście możesz wówczas po raz kolejny zmienić ubezpieczyciela.

Czy wypowiedzenie OC jest trudne?

Wręcz przeciwnie, jest łatwe i szybkie. Gotowy formularz znajdziesz na stronie swojego ubezpieczyciela lub w internecie. Uzupełnij go odpowiedniki danymi i przekaż ubezpieczycielowi. Możesz dostarczyć pismo samodzielnie lub wysłać kurierem, a czasem – o ile towarzystwo pozwala na tę drogę – zeskanować i wysłać mailem.

Pamiętaj, że jeśli rezygnujesz z OC w trakcie okresu ochronnego bez wyraźnego powodu, będziesz musiał poczekać do końca tego okresu, by przestało obowiązywać (nie odnowi się automatycznie). Są też sytuacje, w których rozwiązanie nastąpi natychmiastowo, a Ty odzyskasz pieniądze. Przykłady to podwójne ubezpieczenie, kradzież auta, nabycie, wyrejestrowanie. Musisz wówczas wpisać w formularzu właściwą podstawę prawną. Przy wyrejestrowaniu z kolei w ogóle nie musisz składać wypowiedzenia. Wystarczy przedłożyć ubezpieczycielowi dokument poświadczający o wyrejestrowaniu.


Jestem administratorem :)

Advertisement

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.