Zabawy integracyjne

Zabawy integracyjneZaprosiliście znajomych z dzieckiem na kawę ? Chcielibyście spokojnie porozmawiać ze znajomym podczas gdy dzieci oddałby się zabawie ? Niestety nie zawsze jest to możliwe, dlatego zawsze warto jest mieć pod ręką plan awaryjny.Temperament to sprawa kluczowa naszych podopiecznych, dzieci wychowujące się w gronie rówieśników od samego początku, przykładowo z rodzeństwem łatwiej nawiązują relacje i kontakty z innymi rówieśnikami. Natomiast nie jest to klucz do sukcesu i zapoznanie się dzieci może mimo wszystko zająć dłuższą chwilę czasu.Przygotowaliśmy kilka zabaw mających na celu wspólną integracje naszych pociech.
Zabawa z balonami.
Nadmuchujemy 10 balonów lub więcej i prosimy dzieci aby złapały jak najwięcej z nich, od ich kreatywności będzie zależało w jaki sposób balony z helem Wrocław będą trzymane, nie ma tutaj żadnych zasad i ograniczeń oprócz zakazu utrudniania drugiej osobie. Przygotowujemy kilka balonów i markery. Na balonach z nadrukiem> malujemy miny, zwierzaki albo inne rzeczy, jedynie wasza wyobraźnia jest tutaj ograniczeniem, później zgadujemy który balon oddaje jakie emocje.
Zabawy w plenerze.
Jeśli zabawy w domu znudzą się dzieciom, warto wyjść na dwór i skorzystać z uroków matki natury lub przygotowanych przez włodarzy miasta atrakcji dla dzieci. Świetną propozycją jest gra w kapsle, karuzele, huśtawki i wiele wiele innych dostępnych urządzeń do zabawy dla dzieci!
Zabawy z namiotem.
Kolejną świetną propozycją jest stworzenie namiotu z koca i dwóch krzeseł który zapewni zabawę dzieciom na kilkadziesiąt minut. Mogą odgrywać scenki, teatrzyk i wiele innych, tutaj jedyną przeszkodą jest ich własna wyobraźnia.

Opracowanie: BazyliaZasole.pl


Jestem administratorem :)

Advertisement

No comments.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.